Ara

2018-2020 / 16.Ulusal Mimarlık Ödülleri

En son güncellendiği tarih: 10 Eki 2018

Her iki yılda bir Mimarlar Odası tarafından Türkiye genelindeki projelerin değerlendirilerek verildiği Ulusal Mimarlık Ödülleri, bu yılki sahiplerini buldu.




2018 / XVI. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programının ödül töreni ve sergi açılışı 6 Nisan 2018’de Ankara’da CerModern Modern Sanatlar Merkezi’nde yapıldı.

Ödüle değer görülen eserler, tören sırasında açıklandı ve ödüller sahiplerine takdim edildi. Seçici Kurul değerlendirmesine sunulan tüm eserlerle birlikte sergi, 6-13 Nisan 2018 tarihleri arasında CerModern'de ziyaretçilere sergilendi. Ödül alan eserlerin sergisi için şimdiye kadar takvimi belirlenmiş olan kentler ve tarihleri aşağıdaki gibi:

SERGİ PROGRAMI:

· 1-19 Ekim 2018_ TMMOB Mimarlar Odası İzmir Mimarlık Merkezi, Alsancak İZMİR

· 22 Ekim-2 Kasım 2018_TMMOB Mimarlar Odası Adana Şubesi, ADANA

· 5-17 Kasım 2018_TMMOB Mimarlar Odası Samsun Şubesi, İlkadım SAMSUN

· 19 Kasım-3 Aralık 2018_TMMOB Mimarlar Odası Hatay Şubesi, Antakya HATAY


Ödül sahipleri ve adaylar ise şöyle:

Mimar Sinan Büyük Ödülü Şevki PEKİN

Anma Programı (2018-2020) Nezih ELDEM

Mimarlığa Katkı Ödülü Ali CENGİZKAN

Mimarlığa Katkı Ödülü Sibel BOZDOĞAN

Mimarlığa Katkı Jüri Özel Ödülü VEKAM - Koç Üniversitesi Vehbi Koç Ankara Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi

ÖDÜL ADAYLARI

YAPI DALI - Diyarbakır Yenişehir Belediyesi / Semra Uygur, Özcan Uygur - Denizli Hükümet Konağı / Yavuz Selim Sepin - BLU Apart Otel / Durmuş Dilekci - KHO Laboratuvar Merkez Binası / Emre Şavural, Fatih Yavuz, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı - Kayseri Ticaret Odası Hizmet Binası / M. Aydın Avunduk, Arman Yaşa, Özgür Dağlar - Yapı Kredi Kültür Sanat Merkezi / Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar - Bodrum Ticaret Odası Hizmet Binası / Cenk Çeşmeli - Teknopark İstanbul Yönetim ve Ar-Ge Yapısı / Nurbin Paker, Hüseyin Kahvecioğlu - Hyatt House / Cem Sorguç - Bodrum Demirbükü Evleri Sosyal Kulüp / Hasan Çalışlar, Kerem Erginoğlu

YAPI / ÇEVRE (KAMUSAL ALAN TASARIMI) DALI - Bostanlı Yaya Köprüsü & Gün Batımı Terası / Evren Başbuğ, Hülya Arkon (İzmir Büyükşehir Belediyesi adına Etüd ve Projeler Daire Başkanı)

YAPI KORUMA DALI - Boğaziçi Üniversitesi Gözlükule Kazısı Araştırma Merkezi / Saadet Sayın - Aşıklıhöyük HV-T Koruma Yapısı / H. Sinan Omacan, Didem Teksöz - Müze Salon ve Süitler / Aslı Özbay

PROJE DALI - Küçükçekmece Meydan Çevresi Kentsel Tasarım Projesi / Yavuz Selim Sepin - Gelibolu Tarihi Alanı Yeni Şehitlik Tasarımları / Semra Uygur, Özcan Uygur, Deniz Uygur, Seden Cinasal Avcı, Ramazan Avcı, Ö. Emre Şavural, Fatih Yavuz - Turgutreis Yaşam Merkezi / Yakup Atıl Beçin - Arboreal / Bölüklü Yaylası Konaklama Birimleri / Fatih Yavuz, Emre Şavural - Samsun Arkeoloji Müzesi / Alişan Çırakoğlu, Ilgın Avcı - Sille’nin Rehabilitasyonu Meydan, Otel ve Sosyal Merkez / Mehmet Kütükçüoğlu, Ertuğ Uçar - Konak Belediyesi Hizmet Binası / Evren Başbuğ, Özlem Arvas, Can Özcan, Deren Uysal - M. K. Čiurlionis Konser Merkezi / Melkan Gürsel, Murat Tabanlıoğlu

PROJE KORUMA DALI Proje Koruma Dalı’nda ödül adayı belirlenmemiştir.

FİKİR SUNUMU DALI - Zenotopia / Ömer Yeşildal - Hatay Bölgesi Kentsel Tasarım ve Fikir Projesi / Abdurrahman Çekim







0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör