top of page
Ara

4. Geleneksel Stant Tasarım Öğrenci Yarışması

Tümaş Mermer'in ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanacağı, ulusal düzeyde tek kademeli öğrenci yarışmasına katılım için son tarih 1 Aralık 2018.

YARIŞMANIN KONUSU VE AMACI

Yarışmanın konusu; doğal taş ve mermer alanında dünyada ve Türkiye'de önemli bir konuma sahip olan "Tümaş Mermer"in ürünlerinin sergileneceği fuar standının tasarlanmasıdır. Yapı ve tasarım sektörünün gelişiminde, yaratıcı, genç fikirlerin üretilmesini teşvik eden, bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek yarışmanın teması "Doğal Yapı Malzemesi Olan Mermerin Mekanın Duyumsanmasındaki Yeri" olarak belirlendi.

Yarışma, 27-30 Mart 2019 tarihlerinde düzenlenecek "25. Marble Uluslararası Doğal Taş ve Teknoloji Fuarı- İzmir"e katılacak olan "Tümaş Mermer"in, kurumsal imajının etkin biçimde temsilini ve malzeme/detay elemanlarının sergilenmesini sağlayacak, özgün, işlevsel ve uygulanabilir bir stant tasarımı elde etmek için düzenlenmektedir. Bu bağlamda, birinci ödüle değer bulunan tasarım uygulanacaktır.

YARIŞMANIN TÜRÜ VE ŞEKLİ

Yarışma; Tümaş Mermer tarafından her yıl düzenlenen, ulusal, tek kademeli öğrenci yarışmasıdır. Yarışmaya kayıt ve katılım ücretsizdir.

YARIŞMAYI DÜZENLEYENLER VE JÜRİ ÜYELERİ

TÜMAŞ MERMER Sanayi ve Tic. A.Ş. ve T.C. İSTANBUL ALTINBAŞ ÜNİVERSİTESİ işbirliğiyle.

DANIŞMA KURULU

Ahmet Bilal UZKUÇ 3A StoneAltuğ HASÖZBEK Jeoloji Mühendisi, Doç.Dr. Dokuz Eylül Üniversitesi Torbalı Meslek YüksekokuluTunga ERTEKİN Tümaş MermerNilay ÖZLÜ Mimar, Dr. Öğretim Üyesi Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri FakültesiYasemin SAVCI Homeart Genel Yayın Yönetmeni

ASİL JÜRİ ÜYELERİ

Orkunt TURGAY Jüri Başkanı, İç Mimar, Dr. Öğretim Üyesi, Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi,Atilla KUZU İç Mimar, ZoomTPUBerrin ULUTAŞ Mimar, Berrin Ulutaş MimarlıkEsat FİŞEK İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı, Esat Fişek İç MimarlıkMerve YILMAZER İç Mimar, Altınbaş Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi,Nimet ÖZTANK Mimar, Doç. Dr. Tümaş MermerOnur AYGENÇ İç Mimar, İç Mimarlar Odası, İstanbul ŞubesiSaadet AYTIS Mimar, Dr. Öğretim Üyesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar ÜniversitesiYasemin ARPAÇ İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı, Ofist

YEDEK JÜRİ ÜYELERİ

Hakan HELVACIOĞLU Yük. İç Mimar, H2C İç MimarlıkDerya Güleç ÖZER Mimar, Doç. Dr. Yıldız Teknik Üniversitesi

RAPORTÖRLER

Büşra BAŞKURT Araş. Gör. Altınbaşl Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi,Deniz YURTTAKAL Araş. Gör. Altınbaşl Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi,Hüseyin SÖZER Tümaş Mermer

YARIŞMA TAKVİMİ

Yarışmanın İlanı : 1 Ekim 2018Yarışmaya İlişkin Soru Sorma İçin Son Tarih : 25 Ekim 2018Soruların Yanıtlanması : 30 Ekim 2018Projelerin Teslimi : 1 Aralık 2018 saat 23.59'a kadarJüri Değerlendirme Süreci : 10-15 Aralık 2018Sonuçların Açıklanması : 17 Aralık 2018Sergi, Kolokyum ve ödül töreni : 31 Mart 2019

SORU VE CEVAPLAR

Katılımcılar; yarışma ile ilgili sorularını 25 Ekim 2018 günü saat 17:00'ye kadar e-posta ile ogrenciyarismasi@tumasmermer.com adresine ileteceklerdir. Soru sormak isteyenler elektronik postalarının konu bölümüne "Yarışma Sorusu" ifadesini yazacaklardır. Sorular ve yanıtlar 30 Ekim 2018 tarihinde www.tumasmermer.com adresinden yayınlanacaktır. Süreç içindeki olası değişiklikler, ek bilgiler ve sonuçlar aynı web sitelerinde ilan edilecektir. Telefonla yapılacak soru amaçlı başvurulara yanıt verilmeyecektir.

PROJELERİN TESLİM TARİHİ VE ADRESİ

Yarışmada talep edilen şekli ile ".JPEG" veya ".TIFF" formatındaki pafta/paftaların, www.wetransfer.com internet sitesi üzerinden ogrenciyarismasi@tumasmermer.comadresine en geç 1 Aralık 2018 Cumartesi günü saat 23:59'a kadar gönderimini gerçekleştirebileceklerdir.

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI

Sonuçlar Seçici Kurul değerlendirmesi sonuçlandıktan sonra 17 Aralık 2018 tarihinde www.tumasmermer.com adresinden duyurulacaktır.

ÖDÜLLER

Birincilik Ödülü : 10.000 TLİkincilik Ödülü : 7.000 TLÜçüncülük Ödülü : 4.000 TLMansiyon (3 adet): 1.500 TL (her bir mansiyon için)

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentarios


bottom of page