top of page
Ara

Abu Dabi Flamingo Gözlem Kulesi Yarışması

Abu Dabi'deki Al Wathba Göl Bölgesi için Bee Breeders tarafından organize edilen ve herkesin katılımına açık olan Flamingo Gözlem Kulesi Tasarım Yarışması için son katılım tarihi 30 Nisan 2019.


Abu Dabi Flamingo Gözlem Kulesi

Abu Dabi'deki Al Wathba Göl Bölgesi, benzersiz bir ekosisteme ev sahipliği yapıyor. Yapay göller, Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dhabi’nin doğusunda yer alıyor. Çöl arazilerinin olağanüstü yaşam alanlarına dönüştüğü Abu Dabi, Orta Doğu'nun kalbi olarak anılıyor. Al Wathba’da toplam 5 km2'lik bir alana yayılan sulak araziler, sabkhas olarak bilinen tuz düzlüklerinden ve fosilleşmiş kum tepelerinden oluşuyor.

Sulak arazilerde yaşam kurmak için çeşitli yabani hayvan türlerini çeken göller, suda yaşayan canlılar ve bitkiler için bir vaha haline geldi. Al Wathba bölgesi, bitki çeşitlerini ve su canlılarının yanı sıra 250'den fazla kuş türünü, özellikle de göl kenarında yaşayan muhteşem flamingo sürülerine ev sahipliği yapıyor.

Abu Dabi Flamingo Gözlem Kulesi yarışması katılımcılarından, bu muhteşem canlılar için yeni bir gözlem kulesi tasarlamasını istiyor. Yeni gözlem kulesinin inşası Abu Dabi Çevre Ajansı (EAD) kontrolü altında gerçekleştiği için, tasarımların hem mimari ifade açısından ikonik bir potansiyele sahip olması, hem de Al Wathba’nın doğal görünümüne ve fonksiyonuna uygun olması gerekiyor.

ÖDÜLLER

Bee Breeders, yarışmayı kazananlara toplamda 6.000 ABD Dolar para ödülü dağıtıyor. Yarışmada projeler, 3 ana ödül ve 6 mansiyon ödülü üzerinden değerlendiriyor. Ödül miktarları ise şöyle; Birincilik Ödülü - 3.000 ABD Doları 2. Ödülü - 1.500 ABD Doları 3. Ödül - 500 ABD Doları + 6 mansiyon Öğrenci Ödülü - 500 ABD Doları Çevre Ödülü - 500 ABD Doları

Yarışmaya katılım koşulları, katılım ücretleri ve jüri hakkında detaylı bilgi için yarışmanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YARIŞMA PROGRAMI

Erken Kayıt: 08 KASIM - 18 ARALIK Ön Kayıt: 19 ARALIK - 26 ŞUBAT Son Dakika Kayıt: 27 ŞUBAT - 30 NİSAN

Kayıt için kapanış tarihi: 30 NİSAN, 2019 Projelerin gönderim tarihi: 13 HAZİRAN, 2019 Kazananların açıklanması : 18 TEMMUZ, 2019

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page