top of page
Ara

“Kapı Tasarlıyorum” 2019 Öğrenci Tasarım Yarışması

Artella Ahşap Kapı Sistemleri, tasarım öğrencileri için Kapı Tasarım Yarışması düzenliyor. Proje teslimi için son tarih 11 Nisan 2019.


YARIŞMANIN TANIMI

Artella Ahşap Kapı Sistemleri sponsorluğunda düzenlenen "KAPI TASARLIYORUM" markalı Kapı Tasarım Yarışması'dır.

Yarışma, belirlenmiş temaya uygun olarak tek kategoriden oluşmaktadır. Projelerin özgün olmaları esastır. Jürinin, tasarımın özgün olmadığına dair değerlendirmesi projenin elenmesine neden olur.

YARIŞMANIN AMACI

İç mekan kapılarının tasarımsal önemine vurgu yapmak,Yapı kültürüne ve eğitimine katkıda bulunmak, yaratıcı fikirleri desteklemek,Kapı ihracatında tasarım açısından güçlü, üretilebilir, katma değeri yüksek, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir ürünler geliştirmek,Sektöre ilgi duyan öğrenci düzeyindeki tasarımcı, mimar ve iç mimarları sektörle buluşturmak ve bu alandaki başarılı öğrencileri ödüllendirmektir.

YARIŞMA BAŞVURUSU

Yarışma başvuruları www.kapitasarliyorum.com.tr web sitesi üzerinden online olarak alınmaktadır.Sitede bulunan online kayıt formu eksiksiz doldurulmalıdır.Kayıt formunun alındığına dair bilgi, başvuru sahibine site tarafından mail yoluyla bildirilecektir. Bu mail ile gönderilecek numara projenin kimliği olacaktır.Yarışmaya iki kişilik ekip olarak katılacak öğrenciler, ikinci kişinin bilgilerini ön kayıtesnasında ilgili alanda belirtilmelidir.Her bir proje için ayrı kayıt yapılması ve numara alınması gerekmektedir.Yarışmaya katılım ücretsizdir.

YARIŞMA JÜRİSİ

Yarışmanın jürisi aşağıdaki isimlerden oluşmaktadır. Artella Ahşap Kapı Sistemleri, aşağıdaki jüri isimlerinde günün gerekliliklerine göre değişiklik yapabilme hakkını saklı tutar.

Tahsin ALPAR / Mimar: Alpar Mimarlık Kurucusu

Gönül ARDAL / İç Mimar: Gönye Mimarlık Kurucu Ortağı

Ahmet ERKURTOĞLU / Mimar: AE Mimarlık Kurucusu

Ahmet YALÇIN / İç Mimar: Artella Genel Müdürü

Esin TÜMER / Dr. Mimar, Yazar: Üsküdar Üni. Yrd. Doç. Dr.

DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ

Ana şartları "temaya uygun özgün tasarıma sahip, üretilebilir ve sanayileşebilir" olan Kapı Tasarlıyorum Yarışması'nın genel değerlendirme kriterleri aşağıda belirtilmiştir:

İç mekan tasarımında kapı kullanım değerini yükseltmek ve ihracat potansiyeline sahip olmak,Kullanımda işlevsel olmak, aynı zamanda mekanlara estetik değer kazandırmak,Tasarımda ve uygulamada esneklik sağlamak, zaman içinde ortaya çıkabilecek kullanıcı istek ve gereksinimlerini kolaylıkla karşılayabilmek,Günümüzün üretim koşullarına uygun çözümleri gerçekleştirmek ve sürdürülebilir olmak,Çevre dostu olma ve çevre normlarına uygunluğu

ÖDÜLLER

Birincilik Ödülü: 10.000TL İkincilik Ödülü: 6.000TL Üçüncülük Ödülü: 4.000TL Mansiyon Ödülü: 2.000TL

Para ödülleri, dereceye girenlerin www.kapitasarliyorum.com.tr internet sitesinde kamuoyuna açıklanmasından itibaren 1 ay içerisinde taraflara nakit olarak ödenecektir.Mansiyon ödülleri 1 veya 1'den çok verilebilir. Bu durum jürinin inisiyatifindedir.Ekip katılımı durumunda para ödülü grup üyeleri arasında eşit şekilde bölünüp verilecektir.18-25 Nisan 2019 haftası yapılacak değerlendirme sonucunda ödül kazanan yarışmacılarla 3 gün içinde iletişime geçilerek 2 Mayıs 2019 tarihindeki ödül törenine katılımları konusunda bilgi verilecektir. Dereceye giren yarışmacıların ödül töreni ulaşımları Artella Ahşap Kapı Sistemleri tarafından karşılanacaktır.Yarışmacılar, tasarımlarının Artella Ahşap Kapı Sistemleri tarafından uygun görülen şekilde sergilenmesine bu şartname koşulları içinde izin vermiş olarak kabul edilir.

YARIŞMA TAKVİMİ

Proje Teslimi: 11 Nisan 2019Jüri Değerlendirmesi: 18-25 Nisan 2019

Sonuçların Açıklanması ve Ödül Töreni: 2 Mayıs 2019

Takvimde bir değişiklik olması halinde güncel takvim web sitesinde yayınlanacak ve başvuru yapan adaylara bildirilecektir.

YARIŞMA RAPORTÖRLÜĞÜ Adres: Büyükbakkalköy Mh. Maltepe Cd. No:9 Maltepe/İstanbul PK:34858 Telefon: 0533 155 48 81 (08.00 - 18.00) E.mail: info@kapitasarliyorum.com.tr (08.00 - 18.00) Yarışmaya ilişkin sorular bu mail adresi üzerinden iletilecek ve cevaplanacaktır.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page