top of page
Ara

Mimari ve Tasarımda Gelecek

‘Mimari ve Tasarımda Gelecek’ başlığında düzenlenen mimarlık ve tasarım konferansları, 19 Kasım saat 14.00-17:30 arasında Özyeğin Üniversitesinde düzenleniyor. Alligator Boya sponsorluğundaki konuşmalar, Mimarlık Akademisi Etkinlik ekibi tarafından da takip ediliyor.Etkinlik, bu yıl 3. kez düzenlenecek olan Arch+ Design Summit kapsamında gerçekleşiyor. Arch+ Design Summit; mimarlık, iç mimarlık, grafik ve endüstri ürünleri tasarımı alanında profesyonelleri ve öğrencileri sıra dışı sunumlar ve panellerle bir araya getirmeyi amaçlıyor.

‘Mimari ve Tasarımda Gelecek’ panelinin yanı sıra; Özyeğin Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı Orhan Hacıhasanoğlu, Mimarlık Bölümü Başkanı Murat Şahin, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Işılay Tekçe ve Aligatör Boya Pazarlama Yöneticisi Timur Ergün de konuşmalarıyla etkinliğe katılıyor.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi kapsamında mimarlık, iç mimarlık ve çevre tasarımı, iletişim tasarımı ve endüstri ürünleri tasarımı bölümlerimin yer aldığı Özyeğin Üniversitesi, etkinlik kapsamında da tüm bu alanları içeren etkinliklere ev sahipliği yapıyor.

Öğrencilerin profesyonel gelişimini farklı etkinliklerle destekleyen Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, mimarlık ve tasarım disiplinlerindeki sektörel gelişmeleri yakından takip ediyor. Üniversite’nin ev sahipliğinde düzenlenen bu etkinlikler, sadece öğrenciler için değil, sektördeki profesyonellerin yenilikleri takip etmesi, yeni bakış açıları kazanması ve meslektaşlarıyla iletişim kurarak kariyer gelişimi sağlamaları açısından büyük önem taşıyor.

Katılımın ücretsiz ve herkese açık olduğu etkinliğe tüm üniversite öğrencileri ve profesyoneller katılabilir. Nişantepe Mah. Orman Sok. Çekmeköy adresinde bulunan Çekmeköy kampüsünde gerçekleştiriliyor. Katılımcılar, kampüse ulaşımı için detaylı bilgiyi ulaşım sayfasında bulabilirler.

“Tasarım ve Mimaride Dijitalleşme”, “Tasarımın Tasarımı”, “Görsel Kimlik Tasarımında Görsel Yaklaşımlar”, “Günümüz ve Gelecek Ofisleri, Ergonomi” sunum başlıklarıyla dikkat çeken ‘Mimari ve Tasarımda Gelecek’ panelinin programı ise şöyle;

14.00 -14:15

Açılış Konuşmaları

Orhan Hacıhasanoğlu

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanı

Murat Şahin

Mimarlık Bölümü Başkanı

Işılay Tekçe

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı

14:15-14:30

Timur Ergün

Aligatör Boya Pazarlama Yöneticisi

14:30-15:30

Mimari ve Tasarımda Gelecek Paneli

15:30-16:00

A.Burçin Gürbüz

“Tasarım ve Mimaride Dijitalleşme”

16:00-16:30

Orçun Ersan

“Tasarımın Tasarımı”

16:30-17:00

Barış Atiker

“Görsel Kimlik Tasarımında Dinamik Yaklaşımlar”

17.00-17:30

Tankut Mülayimsi

“Günümüz ve Gelecek Ofisleri, Ergonomi”

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page