top of page
Ara

Mimaride Sınırlar Konferansı

Bahçeşehir Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin düzenlediği CAUMME (Contemporary Architecture and Urbanism in the Mediterranean and the Middle-East) konferansı ve PAUMME Projeler Sergisi 22-23 Kasım 2018'de yapılacak.


Kasım 2018'de 4. oturumu düzenlenecek olan CAUMME (Contemporary Architecture and Urbanism in the Mediterranean and the Middle-East) konferansının teması, "Borders in Architecture" (Mimaride Sınırlar). CAUMME PAUMME 2018, sınırlara tasarım yaklaşımlarının mimarlık teorisindeki ve pratiğindeki yerini inceliyor: "Günümüzün şehirlerinde ve bölgelerindeki mekansal ayrışmanın sosyal, kültürel, ekonomik ve estetik nedenleri nelerdir? Küreselleşmenin ve mübadele ağlarının dünyasında mekanın yeni sınırları nelerdir? İçerisi ve dışarısı, özel ve kamusal, kentsel ve banliyöye ait, yerel ve küresel, gerçek ve sanal arasındaki yabancılaştıran farklılıklar nelerdir? Mekansal tanımların ve ayrımların küreselleşme ve devinimin etkileriyle zayıflaması (eğer tamanen silinmediyse) kuvvetle muhetemel midir? Ya da, yerel pratiklerin ve önlemlerin, sürdürülebilirlik ve kimlik problemlerı gibi yeni ortaya çıkan trendlerle daha da görünür hale gelmesi olası mıdır?

Sempozyum Bildirisi Çağrısı (CAUMME)

CAUMME PAUMME 2018, "borders" (sınırlar) kavramının anlamını yeniden düşünmek üzere, mimarlık ve tasarım, mühendislik ve teknoloji, sosyal, kültürel ve politik çalışmalar, sanat ve insan bilimleri gibi farklı disiplinlerden araştırmacıları ve pratisyenlere çağrı yapıyor.

Sempozyuma bildiri özet metni göndermek için son tarih: 28 Şubat 2018.


Sergi İçin Mimari Proje Çağrısı (PAUMME)

Sergi için gönderilen projeler son 10 içerisinde üretilmiş, inşa edilmiş ya da inşa edilmemiş projeler olmalı. 


Önemli Tarihler

1. Katılım Çağrısı: 30 Haziran 2017 - CAUMME + PAUMME2. Katılım Çağrısı: 12 Eylül 2017 - CAUMME + PAUMMESon özet metni gönderimi için uzatılmış tarih: 28 Şubat 2018 - CAUMMEÖzet metni kabul bildirimi: 2 Nisan 2018 - CAUMMEBildiri metni gönderimi için son tarih: 1 Eylül 2018 - CAUMMESempozyuma kayıt ücreti göndermek için erken tarih: 2 Nisan -1 Haziran 2018 - CAUMME + PAUMMEPoster gönderimi için son tarih: 31 Mart 2018 - PAUMMESempozyuma son kayıt tarihi: 15 Eylül 2018 - CAUMME + PAUMMESempozyum ve sergi: 22- 23 Kasım 2018 - CAUMME + PAUMME

Sempozyumla ve sergiyle ilgili ayrıntılı bilgiye ve başvuru koşullarına buradan ulaşabilirsiniz.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page