top of page
Ara

OYAK Çimento Tasarım Yarışması

OYAK Çimento Beton Kağıt Grubu, çimento ve betonun doğru kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla profesyonel tasarımcılar ve öğrencilerin yeteneklerini sergileyecekleri Çimento Tasarım Yarışması düzenliyor.


Teması ''Beklenmedik Dönüşümler'' olarak belirlenen yarışmaya kayıtlar 15 Şubat 2019 tarihinde başlıyor. Yarışma, profesyonel ve öğrenci olmak üzere iki ayrı kategori ve iki ayrı aşamada düzenlenecek. Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya bireysel ya da ekip halinde başvuru yapılabilir.

Yarışmanın ilk aşaması için projeler 15 Mart - 5 Mayıs 2019 tarihleri arasında kabul edilecek. Tasarımlara çimento ile artı değer katılması hedeflenen Çimento Tasarım Yarışması'nın birinci aşamasında katılımcılardan, gündelik hayatta kullanılacak bir objeyi "kendin yap" (do-it-yourself) mantığıyla üretmeleri ve üretim sırasında ihtiyaç duyulan malzeme ve yöntemleri kullanıcıya tarif eden bir "kendin yap seti" tasarlamaları bekleniyor. Sunulacak objelerin, 1/1 ölçekte 125.000 cm³ hacim içine sığabilen bir gündelik eşya olması ve kendin yap seti ile tek bir kullanıcının yardıma ihtiyaç duymadan üretebileceği şekilde tasarlanması gerekiyor.

Yarışmanın ikinci aşamasına katılmaya hak kazananlar, tasarladıkları obje ve kendin yap setini OYAK Çimento Beton Kağıt Grubu'na ait bir üretim merkezinde, donanımlı bir atölye ortamının imkanlarından yararlanarak uygulama şansı bulacak. Bu sayede ikinci aşamaya seçilen gruplar, uzmanlar eşliğinde kalıp oluşturma yöntemleri ve tasarımlarında kullanılacak çimento tarifleri gibi üretime dair konular hakkında bilgilerini geliştirebilecek.

Yarışmayla ilgili detayları www.cimentotasarimyarismasi.com sitesinden ve yarışmanın Facebook, Instagram ve Twitter hesaplarından takip edebilir, www.cimentotasarimyarismasi.com/tr/sorular üzerinden sorularınızı iletebilirsiniz.

Ödüller

Profesyonel Kategorisi:

Birincilik ödülü 15.000 TL

İkincilik ödülü 12.000 TL

Üçüncülük ödülü 9.000 TL

Öğrenci Kategorisi:

Birincilik ödülü 12.000 TL

İkincilik ödülü 9.000 TL

Üçüncülük ödülü 6.000 TL

0 yorum

Comments


bottom of page