top of page
Ara

PLD Türkiye Dergisi'nden “İçinden Işık Geçen Filmler”

Aydınlatma tasarım dergisi PLD Türkiye “İçinden Işık Geçen Filmler” başlığıyla film gösterimlerine başlıyor. Gösterimlerin ilki “Perfect Light / Kusursuz Işık” 14 Kasım’da Salt Galata’da yapılıyor.


Dijital yayın yapan PLD Türkiye dergisi, ışığın mimariye, insan hayatına, yaşam kalitemize etkilerini anlattığı etkinlik serisine “ İçinden Işık Geçen Filmler” temalı film gösterimleri ile devam ediyor. 2005 yılından bu yana aydınlatma tasarımının bir değer olduğu inancı ile yayın yapan dergi, 2018 yılından itibaren yayın hayatına dijital olarak devam ediyor.

Aydınlatma kavramının çeşitli boyutlarını anlatan filmlerden oluşan seçki ile aydınlatma tasarımı kavramını gündeme taşıyarak bir iletişim ortamı yaratmayı hedefliyor.

“İçinden Işık Geçen Filmler” serisinin ilk filmi; “Perfect Light” belgeseli 14 Kasım 2018 tarihinde saat 19.00’da Salt Galata’da gösterilecek.

“Perfect Light/ Kusursuz Işık” dünyanın önde gelen aydınlatma tasarımcılarının deneyim ve anılarından yola çıkarak aydınlatma dünyasını gözler önüne seriyor.


Belgesel, New York, Berlin, Milano, Reykjavik, Sao Paulo, Stockholm, Dubai, Paris, Londra ve Atina’ dan sonra Türkiye’de de PLD Türkiye katkılarıyla izleyicilerle buluşuyor.

“Işık kaynaklarının ve aydınlatma sektörünün gelişimi her zaman “Kusursuz Işık” kavramı arayışı ile oldu. Bugüne kadar üretilmiş ışık kaynaklarının aksine LED teknolojisi, tüm ışık kaynaklarının yerini aldı ve neredeyse kendisi dışında kalan tüm teknolojileri işlevsizleştirdi. Bu durumda LED’e “Kusursuz Işık” diyebilir miyiz? Lambanın icadından bu yana yaşanan en büyük devrimin ortasında mıyız?”

“Perfect Light (Kusursuz Işık)” belgeseli, dünyanın önde gelen aydınlatma tasarımcılarına kendi “Kusursuz Işık” algılarını, ışık kaynakları, aydınlatma tasarımı üzerinde düşüncelerini sorarak, modern dünyayı kavramamızı sağlayan aydınlatma teknolojisinin izini sürüyor.

“Perfect Light” belgeseli dünyaca ünlü aydınlatma tasarımcıları Christopher Bauder, Don Slater, Enrique Peiniger, Francesco Iannone & Serena Tellini , George Brainard, Gerd Pfarré, Giovanni Traverso, Howard Branston, James Carpenter, John Lau, Kai Piippo, Kaoru Mende, Leni Schwendinger, Lisa Ishii, Louis Clair, Mark Major, Moritz Waldermeyer, Motoko Ishii , Paul Gregory, Prof. Andreas Schulz, Roger Narboni & Stuart Alexander’ın katkı ve katılımları ile hayata geçti.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Opmerkingen


bottom of page