top of page
Ara

Sessiz Meditasyon İçin Orman Kabinleri Tasarımı Yarışması

Mimari yarışma organizatörü Bee Breeders’ın düzenlediği, sürdürülebilirliğin ön planda olduğu, sessiz bir meditasyon için orman kabinlerinin tasarlandığı yarışmaya son katılım tarihi 23 Ekim.


YARIŞMANIN TEMASI

Zihni sakinleştirmek ve konsantrasyonu arttırmak için kullanılan sessiz meditasyon teknikleri, çoğu zaman Vipassana olarak adlandırılır ve nesneleri, olduğu gibi görüntülemek anlamına gelir. Hem zorlayıcı, hem de ödüllendirici olabilen bu tip meditasyon tekniği, sözlü iletişimden, teknolojiden ve hatta göz temasından kaçınarak büyük bir bağlılık ve zihinsel bir güç gerektirir. Aynı zamanda, bu teknik, derin ve yaşamı değiştiren bir deneyim de olabilmektedir.

Sessiz Meditasyon Orman Kabinleri, Letonya Riga'dan Brigita ve Dima Lukini tarafından yönetilen Ozolini Teamakers ile işbirliği yapar. Günlük yaşamı, otlar ve çay yapımları hakkında bilgi ve deneyimleri ile besleyen çift, şehir sakinlerine bitkisel çay karışımları oluşturur. Ozolini çalışanları, kırsal bölgeye geri dönüp doğa ile bağlantı kurmaya çalışır ve meditasyon yapan, vahşi doğanın içine çekilen, deneyimlerini yansıtmaya çalışan bireylere kapılarını açar.

YARIŞMANIN AMACI

Yarışmanın katılımcılarından, ormanda, belirsiz herhangi bir sayıda, noktada çoğalabilen kabin için tasarımlar yaratmaları istenir. Tasarlanacak olan bu kabinin asıl amacı, misafirlerin, sessiz bir meditasyonun keyfini çıkararak duydukları tek sesin doğa olabilmesini sağlamaktır. Sessiz Meditasyon Kabinleri, sadece tek bir kişiyi barındırabilmeli ve insanlara, temel ve alçakgönüllü yaşam koşulları sunabilmelidir.


Yarışmanın kazananları, inşaat sürecinde, Sessiz Meditasyon Orman Kabinleri tasarımlarında çevre dostu ve uygun maliyetli yapı tekniklerine odaklanmalıdır. Letonya'nın Avrupa'nın en yeşil ülkelerinden biri olarak ün kazandığı gibi, yapının da yeşil bina uygulamaları için bölgesel bir örnek olma potansiyeli olmalıdır. KATILIM KOŞULUYarışma herkese açık olup profesyonel nitelik gerektirmemektedir. Tasarım önerileri bireysel veya ekipler tarafından geliştirilebilir (Ekipler, en fazla 4 takım üyesi içermelidir).YARIŞMANIN DİLİİngilizceKatılımcılar tarafından sunulan tüm bilgiler İngilizce olmalıdır.YARIŞMA TAKVİMİBaşvuru İçin Son Katılım Tarihi: 23 Ekim 2018Proje Teslimi İçin Son Tarih: 19 Kasım 2018 (23:59, GMT+0)Kazananların Duyurulması: 18 Aralık 2018ÖDÜLLER

  • Birincilik Ödülü: 3.000 ABD doları ve başarı sertifikası

  • İkincilik Ödülü: 1.500 ABD doları ve başarı sertifikası

  • Üçüncülük Ödülü: 500 ABD doları ve başarı sertifikası

  • BB Öğrenci Ödülü 500 ABD doları ve başarı sertifikası

  • BB Yeşil Ödülü 500 ABD doları ve başarı sertifikası

  • 6 adet mansiyon _projenin uluslararası tasarım ve mimarlık dergilerinde yayını ve başarı sertifikası

JÜRİ PANELİYarışmacılar veya temsilciler, hiçbir koşulda, aşağıda listelenen jüri üyeleri ile iletişime geçemez. Jüri üyeleriyle iletişime geçmeye çalışan katılımcılar, yarışmadan diskalifiye edilir.Yarışma ile tüm iletişimin, sadece Bee Breeders personeli ile yapılması gerekir. Sorular için hello@beebreeders.com e-posta adresinden Bee Breeders ile iletişim kurulabilir.JÜRİ ÜYELERİJüri üyelerinin listesine buradan ulaşabilirsiniz.ÖN KAYIT BİLGİLERİÖn Kayıt: 23 Haziran- 03 Ağustos 2018KAYIT ÜCRETLERİMimarlar: 120 Amerikan dolarıÖğrenciler: 100 Amerikan dolarıSON KAYIT BİLGİLERİSon Kayıt: 04 Ağustos- 23 Ekim 2018KAYIT ÜCRETLERİ

Mimarlar: 140 Amerikan dolarıÖğrenciler: 120 Amerikan dolarıSorular için hello@beebreeders.com e-posta adresinden Bee Breeders ile iletişim kurulabilir.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page