top of page
Ara

The Circle: Sürdürülebilir Tasarım Günleri 1

Mimari, tasarım ve sanat odaklı bir platform olan The Circle, ilk etkinliği 2-3 Şubat tarihlerinde yapılacak olan ve üç ayda bir tekrar edilmesi planlanan sürdürülebilirlik temalı yeni bir etkinlik dizisine başlıyor.


Minimum kaynak tüketimi ve sürdürülebilirlik konularında birçok etkinliğe ev sahipliği yapan The Circle, düzenlediği bir dizi atölye ve konuşma ile ziyaretçilerini ağırlayacak. Sürdürülebilir ürünlerin taşıdığı potansiyellere dikkat çekmeyi amaçlayan "Sürdürülebilir Tasarım Günleri", sürdürülebilir tasarım konusunda düşünen ve üreten tasarımcıların ve sanatçıların işlerine yer verecek.

Sürdürülebilir Tasarım Günleri etkinliklerinin ilki The Circle'da 2-3 Şubat tarihlerinde 10:30 - 18:30 saatleri arasında Aslı Jackson, Beril Taşoğlu, Birnur Temel (MILKist), Defne Samman, Esin Sözer Kalender, Gülnar Ocakdan (Save the Flowers), Gülnur Özdağlar (Tertium Non Data), Nilüfer Kozikoğlu (Urban Atölye), Pınar Akkurt (Pınarita) ve Yiğit Yazıcı'nın katılımıyla yapılacak. Ürünlerin sergi ve satışının yanı sıra sürdürülebilirlik konusunda bilinç oluşturacak atölye ve konuşmaların da gerçekleşeceği tasarım günlerine dahil edilecek ürünlerin öncelikli seçim kriterleri doğada yok olabilen, yenilenebilir ya da geri dönüştürülebilir malzeme kullanımını içermesi.

Doğal kaynaklardan maksimum derecede yararlanılmasını ve atıkların minimumda olmasını önemseyen The Circle, bu etkinliklerle enerji tüketiminin en aza indirilmesi ve enerjinin etkin bir şekilde kullanılması konularına dikkat çekmeyi amaçlıyor. 

2 Şubat Cumartesi

10:30 - Açılış13:30-16:30 - Asli Jackson Atölye: Çocuklar için Gardrobe Surgery17:00-18:00 - Nilüfer Kozikoğlu Konuşması: Cycle or Circle (Döngü ya da Daire)18:30 - Kapanış

3 Şubat Pazar

10:30 - Açılış13:30-16:30 - Birnur Temel (Milkist) / Doğal Boya Atölyesi17:00-18:00 - Pınar Akkurt Konuşması / Bir İleri Bir Geri: Dönüşüm Meselesi18:30 - Kapanış

Adres

The Circle, Kumbaracı Yokuşu, Tercüman Çıkmazı, No 16/1, Beyoğlu, İstanbul

Facebook: @thecirclespace

Instagram: @thecircle.o

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page