top of page
Ara

Google Dublin Ofisi

Güncelleme tarihi: 15 Eyl 2018

47.000 m2'den fazla ofis alanına sahip olan ve 4 binadan oluşan Google’ın Dublin kampüsünde, 65’ten fazla ülkeden gelen ve 45’den fazla dilde konuşan satış, pazarlama, finans ve mühendislik ekipleri çalışıyor.
Kampüsün en büyük binası olan 14 katlı Google Docks binası, aynı zamanda Dublin'in en yüksek ticari binası.

Mimarların, şehrin tam merkezinde etkileşimli bir kampüs yaratması gerekti. Organize etmeleri gereken ofis alanlarının dışında, 400’den fazla toplantı noktası, 5 restoran, oyun salonları, konferans salonu, fitness merkezi, havuz ve sağlıklı yaşam alanları gibi çok sayıda ek mekan bulunuyordu.Her katın merkezi, çeşitli işlevleri barındıran iletişim alanı görevini görüyor. Bu merkezler, açık ofislere, mikro mutfaklara, toplantı odalarına, oyun alanlarına, kafelere ve spor salonuna bağlanıyor.Tüm dünyadaki Google ofislerinde olduğu gibi Google çalışma kültürünün bir parçası olan, yaratıcılığa ve üretime teşvik eden sosyal alanlar Dublin ofisinde de en geniş alanı kaplıyor.

Sürdürebilirlik, Organizasyon, Yaratıcılık gibi temalara sahip her bir katın karakteri ise farklı materyaller, renkler ve şekiller yoluyla ifade ediliyor. Sosyal alanların katlar ve binalar arasında dengelenmesi de mimarların çözdüğü problemlerin başında yer alıyordu. Yine de, iletişimi kolaylaştırmak için binalar arasında ek bir köprü inşa edilmesi planlanıyor.

0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page