top of page

Mimarlık Akademisi, Türkiye’nin ve dünyanın mimarlık gündemine dair araştırmalar yapan, haberler yayınlayan, özel video ve röportajlar üreten yeni bir medya yayıncısıdır.

Mimarlık eğitimi nasıl olmalıdır? Mimarlık mesleğinin sorunları neler? Son 50 yılın en önemli mimarları kimler? Mimar olmak nedir? Mimarlık Akademisi, bu ve bunun gibi mimarlık üzerine birçok soruya cevap arar, yeni sorular sorar ve yeni cevap arayışını yaratıcı görsel hikayelere dönüştürür.

Mimarlık konulu videoları Mimarlık Akademisi’nin Youtube kanalından takip edebilirsiniz. Uygulama detayları, mimarlık akımları ya da mimarların hayatları gibi konu başlıklarını video hikayelere dönüştürerek anlatan Mimarlık Akademisi, içerik kararları ve anlatımı konusunda bağımsız bir yayıncıdır.

 

Mimarlık tartışmalarındaki dilin sadeleştirilmesini ve bilginin daha kolay yayılmasını hedefleyen Mimarlık Akademisi, mimarlık öğrencileri, akademisyenler ve profesyonellerle işbirliği içinde içerik üretir.

 

Mimarlık fakültelerinin gündemini ekibindeki üniversite temsilcileriyle takip eder, üniversite öğrencilerinin ya da mimarlıkla ilgilenen herkesin içerik üreterek öğrenmesini destekler.    

Mimarlık Akademisi Blog sayfasında yayınlanan tüm yazılar, Mimari İçerik Ajansı yazarları tarafından üretilir. Şirketlere profesyonel içerik hizmeti sunan ajans, blog içerikleri, ürün açıklaması, web sitesi içeriği gibi ürünlere sahiptir. İçerik ajansı, diğer örneklerinden farklı ve benzersiz olarak sadece mimar ve inşaat konusunda uzman yazarlardan oluşur.

 

Video ya da yazılı içerik olarak iki farklı formatta üretim yapan Mimarlık Akademisi, oluşturduğu kategoriler üzerinden yayın yapar.  İçerik konularını gündem, proje, malzeme, sanat, etkinlik, yarışma ve mimar kategorilerinde yayınlar. Dünyaca ünlü kaynakları, mimarlık ofislerini ve sanat galerilerini haber kaynağı olarak kullanır. Achdaily, Deezen gibi ünlü mimarlık yayınlarını takip ederek okuyucularına çeviriler sunar. Bunun yanı sıra Youtube kanalında yayınlanan video metinleri tamamen özgündür ve Mimarlık Akademisi yazarları tarafından üretilir.

Mimari içerik ajansının freelance yazar ailesi sürekli ve nitelikli olarak yeni katılımlarla genişler. Mimarlık ve İnşaat konusunda lisans eğitimi yapmış tüm profesyoneller, yazar sayfası aracılığıyla başvurarak ekibe katılabilir ve istedikleri yerden çalışabilirler.

Bunun dışında okuyucumuz olan mimarlar, kariyer sayfamızda mimar ve iç mimar iş ilanlarını inceleyebilirler.  Sayfada yer alan tüm iş ilanları ücretsiz olarak yayınlanır. Her hafta üye olan mimarlara güncel iş ilanları bülten olarak gönderilir.

İçerikler, etkinlik duyuruları, yarışma haberleri, iş ilanları ve projeleriniz ile ilgili bizimle iletişim kurmak isterseniz, e-posta ya da sosyal medya mesajı yoluyla bize kısa sürede ulaşabilirsiniz.

bottom of page